Last minute 2021 – Najlepsze oferty Last Minute

Oferty Last Minute

Wakacje, to czas kiedy chcemy naprawdę wypocząć i się zrelaksować, a idealne są do tego ciepłe kraje. Wakacje last minute to specyficzna forma wyjazdu organizowana w ostatniej chwili, jak sama nazwa wskazuje, w „ostatnich minutach” przed wyjazdem. Oferty można znaleźć od 30 dni, do czasem nawet kilku godzin przed rozpoczęciem wycieczki. Bardzo często osoba chcąca brać w niej udział musi zdecydować się na rezerwację praktycznie od razu, gdyż miejsca bardzo szybko się sprzedają. Jest to zatem idealny pomysł na organizację wypoczynku dla osób zdecydowanych, lubiących spontaniczne decyzje. Oczywiście w zamian, klient otrzymuje niską cenę, o wiele bardziej korzystną niż ta w ścisłym sezonie, nawet o połowę niższą od tej katalogowej oraz wypoczynek wolny od zgiełku i tłumów.

Rezerwując wyjazd last minute klientowi przysługują takie same prawa, jak przy wykupieniu normalnej oferty. Umowa również jest identyczna, nie ma na niej innych ukrytych kosztów na miejscu. Zawsze w takiej umowie zaware jest: biuro organizujące, albo pośrednik, nazwa hotelu, termin wyjazdu, rodzaj transportu, rodzaj wyżywienia, transfery, cena za osobę, jakie mamy ubezpieczenie oraz czy zawarta jest opieka rezydenta. Lastowicze mają również pełne prawo do reklamacji, najlepiej ją złożyć jak najszybciej po odbytej podróży, jeśli oczywiście były jakieś uchybienie ze strony oganizatora. Warto jednak pamiętać o tym, by zawsze bardzo dokładnie czytać każdy regulamin, tylko wtedy dowiemy się naprawdę wszystkiego i nic nie będzie w stanie negatywnie nas zaskoczyć.

 

Wczasy last minute to tak tania opcja, ponieważ są to ostatnie miejsca jakie biura podróży mają dostępne w samolocie lub w hotelu i bardziej opłaca się sprzedać je choć za ułamek ceny niż nie sprzedać w ogóle.  Dzięki takim obniżkom klienci mogą cieszyć się wymarzonymi wakacjami w bardzo atrakcyjnej cenie, która nie zrujnuje ich portfela i mieści się w nawet najbardziej ograniczonym budżecie. A tym samy pozwiedzać wymarzone kraje, za bardzo małe pieniądze. Nie wszystkich stać na wakacje na Dominikanie, ale dzięki wyczekanemu momentowi można je kupić w bardzo dobrej cenie właśnie w last minute.  Wyprzedaże są przez cały rok, więc warto czekać, nawet z wylotem tego samego albo nastepnego dnia. W przypadku jeśli ktoś zrezygnował z wyjazdu, takie miejsca wracają znowu na stronę i można szybko zarezerwować on line.  Od maja do połowy czerwca najpopularniejsze są kraje europejskie, a od stycznia do marca kraje egzotyczne.

Ciekawe opcje last minute mają również hotele w Polsce, warto je obserwować na wyszukiwarce biura podróży, bo ceny potrafią spaść nawet o 50%! Szczególnie duże obniżki można zauważyć w hotelach 4-5*, które starają się wyprzedać jak najwięcej swoich pokoi. Hotele takie oferują bardzo dużo atrakcji na miejscu, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bogata oferta hoteli ze spa, również możliwa jest do wykupienia w opcji last minute.

Wybierając wakacje last minute mamy pewność, że poziom usług w hotelu będzie taki sam jak dla osób, które zarezerwowały swój wyjazd znacznie wcześniej, za wyższą cenę. Otrzymujemy to samo, czyli przelot wraz z wszelkimi opłatami, zakwaterowanie w wybranym hotelu i wyżywienie zgodnie z ofertą, łącznie z all inclusive. Podobnie jak klienci, którzy wykupili wczasy w innych terminach będziemy mieli okazję poznać fantastyczne kraje, kąpać się w krystalicznie czystych wodach różnych mórz, opalać się na pięknych plażach i zwiedzać znane zabytki. Nasz wyjazd będzie się różnić tylko ceną.  Ceną znacznie niższą niż zakupu oferty w sezonie.

Oczekiwanie na wakacje last minute związane są jednak z pewnym ryzykiem. Nigdy nie można oczekiwać na bliski termin wyjazdu ze stuprocentową pewnością, że przed samym wylotem ceny wakacji będą niższe. Może się tak w ogóle nie zdarzyć, lub możemy nie zdążyć zarezerwować takiej opcji, gdyż ktoś nas wyprzedzi. Często też, zanim cena zdąży spaść, oferta zostaje wyprzedana. Najlepsze hotele zazwyczaj zarezerwowane są na długo przed wprowadzeniem ofert last minute, na przykład podczas innej popularnej promocji „first minute”. Trzeba wtedy zadowolić się skromnymi 3-gwiazdkowymi obiektami. Kolejny minus takich ofert, to fakt, że przecenione w nich jest zazwyczaj tylko kilka miejsc, a kwoty nie da się już rozłożyć na raty. Można więc napotkać problemy z rezerwacją wakacji last minute dla większej grupy osób, znajomych,  rodzin czy firm.

Ciężko znaleźć atrakcyjną ofertę na wakacje last minute w szczycie sezonu wakacyjnego, czyli w lipcu i w sierpniu. Właśnie wtedy zainteresowanie wakacjami na ostatnią chwilę jest największe, wiele osób szuka wakacji rodzinnych. Wolnych miejsc w samolotach na kilka dni przed wylotem pozostaje bardzo mało, a najlepsze hotele dawno są już wyprzedane. Ciężko także o oferty na wakacje last minute w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz na długie weekendy i ferie zimowe.

Niestety istnieje wiele regionów, których nie można upolować w atrakcyjnej cenie last minute. Niektóre sprzedawane są na długo przed wylotem, innych nie obsługują loty czarterowe, tylko rejsowe, a tam, im bliżej do wylotu, tym drożej. Największą popularnością cieszą się wakacje last minute w Egipcie w sezonie zimowym, a w lato wakacje last minute w Grecji, Turcji i Hiszpanii. Obecnie, w październiku 2020 widnieje bardzo dużo ofert również na wyjazdy do Turcji, Egiptu i na Wyspy Kanaryjskie. Wszystkie są w rewelacyjnych cenach, o połowę niższych niż w sezonie letnim.

Oferty last minute są jednak związane z pewnym ryzykiem, nigdy nie ma pewności że przed samym wylotem ceny będą znacznie niższe. Często także zanim wakacje będą tańsze, miejsca w samolotach i najlepsze hotele zdążą się sprzedać. Przecenione zazwyczaj jest tylko kilka miejsc, więc można napotkać problemy z rezerwacją wakacji last minute dla większej grupy osób, znajomych czy rodzin. Najłatwiej atrakcyjne oferty last minute można znaleźć w okresie wiosennym, pomiędzy weekendem majowym a początkiem wakacji oraz tuż przed świętami. Najmniej last minute dostępnych jest w okresie wakacyjnym, w czasie świąt oraz zawsze wtedy, gdy zbliża się długi weekend – dużo więcej osób szuka wtedy wakacji i atrakcyjne oferty są bardzo szybko wyprzedawane. Jednak dla wszystkich elastycznych, mogących szybko zmienić zdanie i jeszcze szybciej przygotować się do wylotu osób, wakacje last minute będą świetnym pomysłem.

 

Kiedy szukać wyjazdów last minute? Ciężko znaleźć atrakcyjną ofertę z tej kategorii w szczycie sezonu wakacyjnego, czyli w lipcu i w sierpniu. Właśnie wtedy zainteresowanie wycieczkami jest największe, wiele osób szuka wczasów rodzinnych. Wolnych miejsc w samolotach na kilka dni przed wylotem pozostaje bardzo mało, a najlepsze hotele dawno są już wyprzedane. Trudno o takie oferty także w okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz na długie weekendy i ferie zimowe. Wszystkie pozostałe terminy są odpowiednie. Zatem, jeśli chciałbyś przegonić jesienną chandrę, ogrzać się nieco w zimowe ciemne dni, czy skorzystać z pierwszych wiosennych promieni słońca intensywniej niż w kraju – wybierz last minute!Czekają wszystkie kraje świata, te bliskie jak i odległe w bardzo przystępnych cenach.

 

Wybierając wyjazd last minute, trzeba pamiętać również, że nie ma określonej pory zmian ceny przez organizatorów, dlatego wcześniej najlepiej wybrać interesujący nas kraj i śledzić dokładnie ofertę na internecie, w wyszukiwarkach. Ten kto zarezerwuje pierwszy ostatnie miejsca, będzie cieszł się z upragnionego urlopu za niską cenę. Należy również pamiętać, że wybierając wylot last minute musimy wpłacić już całą kwotę za wyjazd, a nie zaliczkę. Zaliczki wpłaca się powyżej 30 dni do wyjazdu, po wpłacie całości biuro sprawdza aktualną dostepność oferty. 

 

 

Podsumowując, jeśli doskwiera Ci nuda, lub Twój urlop zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie wiesz co zrobić z wolnym czasem, potrafisz szybko spakować walizki niezależnie od kierunku podróży, jesteś spontaniczną osobą i raczej nie chcesz podróżować w dużej grupie – wejdź na wyszukiwarkę Traveligo i przejrzyj oferty last minute! Plaże, malownicze zatoki, niesamowite zabytki, egzotyka, orient, szalone sport wodne, urocze starówki, inna kultura, loty, objazdówki, czy rejsy – jest spora szansa, że znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz i już za chwilę wyjedziesz na wakacje marzeń..

Zobacz: oferty Last Minute
oferty Bułgaria Last Minute
oferty Hiszpania Last Minute
oferty Turcja Last Minute
oferty Egipt Last Minute
oferty Grecja Last Minute
oferty Wyspy Kanaryjskie Last Minute
oferty All Inclusive Last Minute
oferty Wakacje Last Minute
Source

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Turystyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *